Kategoriler :
Medical Collection Diabet Ayakkabısı
Therapy Terlik
Therapy Diyabet Şeker Ayakkabısı
FootFlex Diyabet Ayakkabısı
TıpMod Diyabet Ayakkabısı
Topuk Dikeni Terliği
Diabetik Ayak Bakım Ürünleri
Doktor Hemşire Kıyafetleri önlük
Healthy Diyabet Ayakkabıları
Üye Girişi
E-mail:
Şifre:
      Üye Ol
Şifremi Unuttum
   


HABERLER

www.sekerayakkabisi.com


sabo terlik


tıpmod diyabet ayakkabıları


therapy şeker ayakkabıları


şeker ayakkabıları


ayakkab


diyabet ayakkabıları


diyabeti


0 216 348 04 71


0 216 336 59 05


ürünlerimizi kapıda ödeme seçeneği ile alabilirsin


tüm kargolarda ödeme firmamıza aittir


diabet ayakkabısı
diabet ayakkabısı ....>


diyabet ayakkabıları


diyabet çorabı


diyabet kremleri


diyabet ayakkabısı


Hastane Saboları
Hastane Saboları ....>


diyabetik krem
diyabetik krem ....>


diyabet çorap
diyabet çorap ....>


şeker ayakkabısı
şeker ayakkabısı ....>


FootFlex Diyabet Ayakkabısı > FootFlex Hallux Valgus Şeker ayakkabısı

Halluks Valgus nedir?

Bunyonlar(Halluks valgus) cerrahi ve medikal yöntemlerle tedavi edilebilen bir hastalıktır, Tedavinin ana prensibi başparmaktaki deformite nedeniyle bozulmuş olan basma kusurunun düzeltilmesidir, Hastalarda medikal tedavide ana prensip başparmak deformitesinin bozduğu ayak mekanik dengesinin çeşitli ortopedik cihazlarla düzeltilmeye çalışılmasıdır, Burada parmak arası silikon, gece takılan makaralar parmağı doğru pozisyona alarak etraf dokunun rahatlatılması ile ağrıyı azaltabilir, özel yapılmış tabanlıklar ile hastaların başparmak deformitelerinden kaynaklanan yanlış basmaları düzeltilir ve ayakta fazla yük taşıyan bölgelerin dengesi normale döndürülmeye çalışır, Bu ortezlerden fayda görmeyen hastalarda ağrının ortadan kaldırılması ve hastanın daha rahat ayakkabı giymesinin sağlanması için cerrahi tedavi yöntemleri planlanır.

Bunyon nedir?

Bunyon ayakta Halluks valgus deformitesine bağlı ortaya çıkan başparmak etrafında ki şişliğe verilen isimdir. Başparmak eklemi etrafında eklemi korumakla görevli olan yağ yastıkçığı deformite sonucunda ayakkabı içinde basınç altında kalan bölge olur ve buna bağlı olarak reaksiyonel bir büyüme olur, doku büyüdükçe ayakkabı basıncı artar ve şişlik kızarıklık kalıcı bir hal alır.

Bunyonlara ne sebep olur?

Bunyonların oluşumunda en sık rastlanan sebep ayağa uygun olmayan, ayak başparmağını doğal olmayan bir pozisyonda sıkan özellikle dar, sivri burunlu ayakkabıların uzun süre giyilmesidir, Bunun yanı sıra bunyonlar artrit ve polio (çoçuk felci) gibi hastalıklarda da oluşurlar, Bunyon formasyonunda genetik sıklıkla bir rol oynar, Fakat bütün bu nedenler bunyonların sadece ufak bir yüzdesini kapsar. Şaşırtıcı olmayarak bunyonlar kadınlarda erkeklere oranla dokuz misli daha fazladır.

Bunyonlar önlenebilir mi?

Bunyonlar tedavi edilmediklerinde sıklıkla ağrılı hale gelirler, fakat bütün bunyonlar ilerleyici değildir.

Pek çok bunyon problemleri ameliyatsız tedavi edilebilir… Genelde ağrısız bunyonların cerrahi düzeltmeye gerekliliği yoktur... Bu sebepten dolayı ortopedi uzmanları ağrı oluşturmayan bunyonlar için "KORUYUCU Cerrahi”yi önermezler, Vakaların geniş bir çoğunluğunda bunyon ağrısı uygun ayakkabı giyimi ile ortadan kaldırılabilir.

Uygun ayakkabıda olması gereken özellikler:

Ayakkabının modeline göre ayakkabı numaranız değişkenlik gösterebilir. Her yeni modelde ayakkabılarınızı deneyerek alınız, mümkün olduğu kadar ayağınızın biçimine en yakın uygunluktaki bir ayakkabı seçin, Yaşınız ilerledikçe ayaklarınızın büyüklüğü değişebilir.

Her iki ayağınızı ölçtürün. Pek çok kişinin bir ayağı diğerinden büyüktür, ayakkabıyı daha büyük olan ayağınızda prova edin, ayakkabı provasını günün sonunda ayaklarınızın en büyük olduğu zaman yapın.

Prova süresince ayakta durun ve her iki ayakkabının sonunda da en uzun ayak parmağınız için yeterli mesafenin mevcut olduğunu kontrol edin. Ayak taraklarınızın ayakkabının en geniş kısmına (bali pocket = tarak kesesi) iyi uyduğundan emin olun. Ayakkabıların ayağınıza oturduğundan ve ayağınıza uygun olduğundan emin olmak için ayakkabılarınızla yürüyün.

Bazı ayakkabılar ayak parmaklarınızın üzerine basınç yapan bölgelerin değiştirilmesi ile modifiye edilebilirler, Başparmağın repozisyonunda kullanılan ateller ve ortotikler ( ayaklarınıza göre biçimlendirilmiş özel ayakkabı tabanlıkları) de ağrınızı hafifletebilir.


 
FootFlex Hallux Valgus Şeker ayakkabısı
 
 
120,00+ KDV
 
 
 

  SAYFALAR :  1 
Anasayfa | Ürünler | Hakkımızda | İletişim | Yardım | Kullanım Şartları | Email
Toplam Ziyaretçi Sayisi: 60725
Su anda 114 kisi web sitemizi ziyaret etmektedir.